Kuchnia na zamówienie czy gotowy zestaw mebli? Rzeczywiście, istnieje opcja pośrednia, która zyskuje na popularności: kuchnia modułowa! Mówiąc najprościej, jest to kompleksowy, zróżnicowany zestaw elementów, które można układać jak klocki – z jednej strony dla zachowania spójności, z drugiej dla większej kreatywności. Przyjrzyjmy się teraz bliżej kuchniom modułowym.
Czy warto postawić na kuchnie modułową w swoim domu?
Rozwój kuchni modułowych koresponduje z tendencją tzw. gridu w aranżacji wnętrz. Mówimy o ogromnych kolekcjach różnorodnych przedmiotów, od mebli po dekoracje, które w dowolnej konfiguracji zachowują harmonię wystroju. Popularne są również kuchnie modułowe. Osoby, które znają korzyści budowy własnego domu oraz mają taką możliwość, na pewno mogą rozważyć wybór kuchni modułowej. Nie wymagają indywidualnego projektu, a raczej zbiór różnorodnych, gotowych modułów, które można dokładnie dopasować do parametrów konkretnej kuchni.
W praktyce mamy różnorodną gamę typów szafek w różnych rozmiarach. Istnieje możliwość wyboru dekorów, kolorów i uchwytów. Dzięki takim „elementom konstrukcyjnym” możesz łatwo zbudować pełnoprawną kuchnię bez konieczności planowania skali.
Podstawową zaletą kuchni modułowych jest szeroka gama dostępnych elementów pod względem wymiarów, kształtów i użyteczności. Pozwala to szybko zaprojektować gotową zabudowę, która obejmuje nie tylko ogromną kuchnię, ale również mniejszy aneks kuchenny. Modułowa kuchnia ma również następujące zalety:
- obniżone ceny – za ręcznie wykonany projekt kuchni nie pobieramy żadnych opłat, a kuchnia modułowa jest tańsza od kuchni na wymiar.
- możliwość dokonywania częstych i prostych modyfikacji – w dowolnym miejscu i czasie możesz wymieniać różne elementy zestawu, jeśli potrzebujesz mniejszej lub większej metamorfozy kuchni;
Z czego składa się kuchnia modułowa?
Chociaż istnieje wiele alternatyw montażu zabudowy w kuchni modułowej, jest ich mniej niż w kuchni na wymiar. Ponadto charakterystyka obudowy, choć zróżnicowana, jest dość powszechna. W praktyce, co to oznacza? Osoby, które są wyjątkowo wysokie lub niskie lub mają szczególne potrzeby (takie jak niepełnosprawność), nie zawsze mogą znaleźć dostosowane rozwiązania.